па-беларуску по-русски english

Крыспін Вітольд Дубель
Сакратар Апостальскай нунцыятуры
з 19 красавіка 2008 г. па 2 ліпеня 2012 г.

 

 

Сакратар Апостальскай Нунцыятуры другога класа з 7 ліпеня 2005 г.
Сакратар Апостальскай Нунцыятуры першага класа з 1 ліпень 2009 г.

Член духавенства Пшемысльской Архіепархіі рымскага ці лацінскага абраду (Польшча). Капелан Яго Святасці Папы (з 12 лістапада 2008 г.).

Нарадзіўся 12 лістапада 1973 г. ў горадзе Новай Сажыне (Польшча). Атрымаў вучоныя ступені бакалаўра багаслоўя і доктара кананічнага права. Быў пасвечаны ў сан святара 31 мая 1998 г. Паступіў на дыпламатычную службу Святога Прастола 1 ліпені 2004 г.

7 жніўня 2007 года быў прызначаны на службу ў Апостальскай нунцыятуры ў Рэспубліцы Беларусь. Перад гэтым займаў пасаду спачатку аташэ, а затым Сакратара другога класа ў Апостальскай Нунцыятуры ў Рэспубліцы Руанда.

На службе ў Апостальскай Нунцыятуры ў Рэспубліцы Беларусь знаходзіцца з 9 Кастрычніка 2007 г.

 

 
© 2017 Apostolic Nunciature in Belarus