па-беларуску по-русски english
Previous Advisors snd Secretary's


Джуліё Мурат
Сакратар Апостальскай нунцыятуры
з 18 чэрвеня 1997 г. па 11 кастрычніка 2000 г.

Read more...
 


Хенрык Мечыслаў Ягадзінскі
Сакратар Апостальскай нунцыятуры
з 18 чэрвеня 2001 г. па 3 верасня 2005 г.

Read more...
 

Ежы Міралслаў Цудны
Сакратар Апостальскай нунцыятуры
з 30 чэрвеня 2005 г. па 18 красавіка 2008 г.


Read more...
 

Крыспін Вітольд Дубель
Сакратар Апостальскай нунцыятуры
з 19 красавіка 2008 г. па 2 ліпеня 2012 г.

Read more...
 

Філіпа Чампанэлі
Сакратар Апостальскай нунцыятуры
з 3 ліпеня 2012 г. па 9 ліпеня 2015 г.

Read more...
 
Марынко Антолавіч


Першы Сакратар Апостальскай Нунцыятуры
Марынко Антолавіч

Мансеньёр Марынко Антоловіч (Marinko Antolović) нарадзіўся 27 студзеня 1976 г. у г. Зэніцы (Боснія і Герцагавіна). Прэзбітэрскае пасвячэнне прыняў 29 чэрвеня 2000 г. у Сараеве; з’яўляецца прэзбітэрам архідыяцэзіі Врбосна, Сараева. У 2001-2005 гадах вучыўся ў Pontificio Istituto Biblico ў Рыме, дзе атрымаў ступень ліцэнцыята біблійных навук. У 2005-2008 гадах вучыўся ў Pontificia Accademia Ecclesiastica ў Рыме. У 2008 г. атрымаў ступень доктара біблійнай тэалогіі ў Папскім універсітэце Urbaniana ў Рыме. У 2008-2011 гадах выконваў абавязкі сакратара Апостальскай Нунцыятуры ў Новай Зеландыі; ў 2011-2015 гадах займаў пасаду сакратара Пастаяннага Прадстаўніцтва Святога Пасаду пры міжнародных арганізацыях у Вене.

Папярэднія Сакратары...

 


© 2019 Apostolic Nunciature in Belarus